Соціальний проект "Почуй мене" у Львівській області

У рамках проекту операторські місця служб порятунку «101», міліції «102» та швидкої допомоги «103» було обладнано спеціальними технічними і програмними засобами та забезпечено транслювання SMS-викликів до центрів операторської підтримки на спеціально виділені номери.

Відправивши SMS-повідомлення на спеціальний номер, люди з вадами слуху та мовлення, які зареєстровані у базі даних ГО "Разом", можуть викликати екстрені служби без сторонньої допомоги. У свою чергу, диспетчери екстрених служб бачать на дисплеї всю необхідну інформацію про абонента: його особові дані, фізіологічні особливості, діагноз та місцезнаходження.

У черговій частині Львівського міського управління міліції встановлене все необхідне обладнання, щоб отримувати та реєструвати смс-повідомлення від людей з вадами слуху. Як тільки на телефон надійде прохання про допомогу, працівники міліції одразу ж знатимуть хто і де потрапив у небезпеку.
«На всю інформацію, яка надходитиме через смс-повідомлення у нашу чергову частину, ми будемо реагувати миттєво. Сподіваємося, що така послуга значно полегшить життя людям з вадами слуху», – запевнив начальник штабу Львівського міського управління міліції Зеновій Сорока.

 

“Для нас це велике полегшення, адже тепер ми зможемо виїхати на виїзд, навіть якщо людині настільки погано, що  вона не може говорити. І йдеться не тільки про людей з вадами слуху та мовлення, але й про їхні родини, яким вони можуть при потребі допомогти”, – зазначила головний лікар Львівської станції швидкої медичної допомоги Наталія Поважук.

 

 

Як зазначив голова Львів­ської обласної організації Українського товариства глухих Володимир Балдига, зараз на Львівщині є 2800 осіб з вадами слуху, з них 1100 у Львові: “Колись ми думали, що людина, яка не чує, не зможе говорити по телефону. А тепер ми спілкуємось із рідними через SMS. Цей ж проект, зроблений спільно з “Київстар”, робить нас упевненими в тому, що наше прохання про допомогу почують”.

Мешканці Львова та Львівської області, які мають обмеження слуху чи мовлення та хотіли б приєднатися до проекту, можуть звернутися до Львівської обласної організації Українського товариства глухих (Львів, вул. Окуневського, 1, тел.(032) 252-29-46 будь-яким зручним для себе способом для внесення персональної інформації у єдину базу даних, яка використовується екстреними службами міста для обробки SMS-викликів

або надіслати свої дані для реєстрації з цієї інтернет сторінки 

(Надіслані персональні дані є конфеденційними. ГО "Разом" зобов'язується надати їх тільки службам екстренної допомоги 101, 102, 103, не використовувати їх для інших цілей та не розголошувати у будь який спосіб.)