Міжнародний фестиваль "Великдень у Космачі"

"Великдень у Космачі" - міжнародний фестиваль, який проводиться щороку навесні у селі Космач Косівського району Івано-Франківської області. Ціль фестивалю - популяризація автентичної, традиційної української культури, пізнання свого народу, його історії, культури, традицій, звичаїв. Цей фестиваль - продовження Великодніх свят, на який з'їжджаються з усього світу, щоб відсвяткувати їх разом.

У програмі фестивалю - виставки традиційної народної культури, майстер класи народних ремесел, виступи фольклорних, хореографічних колективів, музичних гуртів з України та закордону, веселі забави, традиційна гуцульська кухня, тощо.

Започаткований 2007 року організаторами мандруючих фестивалів "Етноеволюція". 2008 року проходив за організації Івано-Франківської облделжадміністрації. З 2009 року офіційним організатором фестивалю є Громадська організація "Разом".

Головні завдання фестивалю

1. Створення на ґрунті автентичної, традиційної української культури творчого простору для сучасних музикантів, художників, майстрів, модельєрів, письменників, журналістів, представників інших мистецьких напрямків.
2. Сприяння розвиткові зеленого туризму в с. Космач.
3. Відкриття сучасним українцям з усього світу традиційної народної культури та мистецтва.
4. Створення попиту на українську традиційну культуру.
5. Відновлення традиції передачі народними майстрами своїх знань.

ГО "РАЗОМ" прийняла рішення не проводити Міжнародний фестиваль "Великдень у Космачі" у 2010 році. Попри організаційну готовність та велике бажання зібрати українців зі всього світу на цьогорічні святкування, таке рішення було вимушеним. Причинами стали і надто рання дата Великодня, і президентські вибори напередодні, і фінансова криза в країні, яка не дозволила зібрати хоча б мінімально необхідну суму для фестивалю.

Лінгвісти розшифровують слово Космач як Келія Сонця. Якщо поглянути на Космач із гори Стеришора, то центр села нагадує великий сонячний диск, а його 32 присілки – сонячні промені. (Докладніше)

Карта регіону

 

 

 

 

ПИШЕМ ПИСАНКУ РАЗОМ

                                       Марія Гоцуляк

Наше серце тріпоче
І хвилюється кров,
Пишем писанку разом
На добро і любов.

Не питайте, де брати
Візерунки і цвіт –
Нам їх предки лишили,
Як палкий заповіт.

Розкладем біля церкви
Свого серця дари,
Великоднеє сонце
Нам всміхнеться згори.

Усміхнеться, заграє
І скупає в теплі.
Дай нам, Боже, прожити
На свобідній землі.

Щоби чобіт чужинський
Писанки не топтав,
Бо цей скарб українцям
Сам Господь передав.

Наше серце тріпоче
І хвилюється кров.
Пишем писанку разом
На добро і любов.