Скажи воді “спасибі”

Навряд можна знайти більш звичну речовину на Землі, ніж вода. Вона оточує нас щоденно, ба більше – людина на 70% складається з води. Але чи здогадуються люди про те, чим насправді є вода, якими можливостями вона володіє. Відповіді на ці запитання шукають учені з різних країн, досліджуючи воду, її властивості та вплив на людину.

Майже всі властивості води є аномальними, а багато з них не підпорядковуються логіці тих законів фізики, які керують іншими речовинами. Скажімо, досі немає відповіді на запитання, чому за температури нижче нуля вода збільшується в об’ємі, а за “плюсової” – зменшується, адже будь-яка речовина при охолодженні зменшується. Також вода, порівняно з іншими рідинами, володіє надзвичайними властивостями – фізичними та хімічними.
Загадку води вчені намагаються розгадати не одне століття.
…Ще 1956 року в південно-східній Азії стався загадковий випадок. Під час одного із секретних засідань у закритій лабораторії військового інституту з розробки і виготовлення засобів масового знищення вчені активно обговорювали створення надпотужної бактеріологічної зброї нового покоління. Однак зібрання довелося перервати – учасників забрали до лікарні з симптомами гострого харчового отруєння. Розслідування цього випадку відразу зайшло в глухий кут – нічого, крім води, вчені не вживали. Воду перевірили – жодних шкідливих домішок, хімічний склад – Н2О.
 
20 років потому висунули фантастичну гіпотезу, здатну пояснити непередбачувану поведінку води: у води є пам’ять. Підсумки експериментів у багатьох країнах засвідчили – воді достатньо лише торкнутися чогось, щоб дізнатися про властивості та зберегти цю інформацію у своїй пам’яті. Зафіксовуючи нову інформацію, вода набуває нових властивостей, але при цьому її хімічний склад залишається незмінним.
Відтак учені зробили ще один висновок – набагато важливішою за хімічний склад є структура води, тобто об’єднання її молекул у групи, так звані кластери. Науковці припустили, що саме кластери є своєрідними осередками пам’яті, в яких вода, як на магнітофонну стрічку, записує все, що бачить, чує, відчуває. Структура води реагує на будь-який подразник, тобто змінюється. На основі таких даних виникла ціла наукова теорія про так звану структуровану воду.
Вчені проводили багато експериментів, впливаючи на воду в різний спосіб – магнітними й електричними полями, різноманітними об’єктами і в тому числі людською присутністю. З’ясувалося, що найсильнішим впливом є людські емоції – позитивні та негативні.
Одним із найвідоміших дослідників структури води є японський науковець Емото Масару. Його експерименти скеровані на те, щоб довести факт впливу на структуру води людських думок, емоцій, музики тощо. Щоб побачити, як виглядає записана водою інформація, Емото Масару фотографує воду, яку піддали певному інформаційному впливу. Результати досліджень – вражаючі.
З’ясувалося, що вода реагує на все, що відбувається довкола, – на побутову техніку, емоції, слова, музику тощо. Вода, якій сказали “дякую”, має вигляд красивої сніжинки. Структура води, яка побувала в мікрохвильовій пічці, майже зруйнована. Подібним чином на воду впливає і мобільний телефон. Цікавою є також реакція води на музику – після того, як вона “послухала” Баха, Моцарта, Бетховена, її кристали набули красивої симетрії. А от тяжкий рок воді “не сподобався” – симетрія відсутня. Це не дивно, вважають науковці, адже, на відміну від рокових концертів, на концертах класичної музики ніколи не буває спалахів агресії. А агресія, згідно із дослідженнями, спричиняє серйозні зміни у структурі води. Якщо таку воду пити, то вона зумовлює агресивність навіть у спокійних людей.
Доктор Емото провів ще один цікавий експеримент – у три скляні банки він засипав рис і залив його водою. І щодня впродовж місяця говорив “дякую” – першій банці, “ти дурень” – другій, а на третю не звертав уваги. Через місяць рис, якому говорили “дякую”, почав проростати. Рис із другої банки почорнів. А рис, на який не звертали уваги, почав загнивати. Висновок – найбільшої шкоди завдає байдужість.
Причому не лише воді як такій. Адже організм людини на 90-70% складається з води. Вода є складовою всієї їжі, яку людина споживає щодня. Також людині потрібно пити до
2 л води щодня. Звісно, що якість усієї цієї води має надважливе значення для людини, її здоров’я, самопочуття тощо.
Однак поліпшити структуру води можна. По-перше, це можна зробити у лабораторних умовах. Такі експерименти вже проводили, отримані результати показали переваги структурованої води над звичайною. Як стверджує австрійський учений Герберт Кліма (доктор наук, професор Віденського інституту ядерної фізики), паростки, які поливали структурованою водою, показують фотонні ви¬промінювання в шість разів сильніші, ніж у разі використання звичайної води. Також поливання структурованою водою скорочує терміни достигання овочів і в кілька разі збільшує кількість корисних мікроелементів і рослинного білка.
По-друге, це можна зробити вдома – варто лише ставитися до води з любов’ю і вдячністю. Саме ці два слова, вважає доктор Емото, найсильніше впливають на воду.
І третій спосіб – молитва. У кожній із релігій світу воді приділяють дуже важливу роль. Під час великих релігійних свят воду освячують. Вважається, що така вода наділена надзвичайними і цілющими можливостями.
Однак, попри сенсаційність таких експериментів (або завдяки їй), вчення про структуровану воду, зокрема фільм “Велика таємниця води”, розкритикували. Чимало науковців наголошують на недосконалості експериментів Емото Масару, а саму ідею структурованої води називають псевдонауковою.
Марта Нагірна

(Львівська газета, 05 лютого, 2009 року, № 6 (498))