Проект "Збережемо озера для Львова"

Львів – місто у межах якого, згідно даних геологічної розвідки налічується близько 40 водойм, 100 джерел, потоки та річки загальною довжиною 51 км.  
    Практично жодне з цих водойм не облаштовано для відпочинку львів’ян, які не зважаючи на велику кількість озер розташованих у місті, потерпають від нестачі рекреаційних зон.
    Між тим, львівські озера, після проведення відповідних робіт по очистці та облаштуванню можуть стати популярними місцями для сімейного відпочинку мешканців нашого міста. На даний момент ці водойми - у катастрофічному стані.  Вони засмічені, замулені і через незадовільний санітарний стан створюють пряму небезпеку для львів’ян.
    Для того, щоб виправити ситуацію необхідно створити перелік озер, які ще можна врятувати, очистити їх, привести у відповідність до санітарних норм, створити навколо інфраструктуру необхідну для відпочинку мешканців міста.
    Рекреаційний потенціал львівських озер надзвичайно великий. На них можна проводити водні свята, майстер-класи з рибальства для дітей та дорослих.
    У деяких озерах Львова все ще збереглась риба, отже варто розглянути можливість зариблення цих озер з подальшим проведенням на них риболовних конкурсів.
    Львівські озера, взяті під контроль громадськості, повинні стати невід’ємним і цілісним природним рекреаційним комплексом міста.
    Для того, щоб більш концептуально вирішити дану проблему, ГО „Разом" пропонує зробити, в рамках проекту „Збережемо озера для Львова" кроки, які допоможуть в першу чергу владі, зробити озера Львова, більш доступними та впорядкованішими, що так необхідно для громади та гостей міста Львова. Першим кроком стане проведення круглого столу, де на базі профільних структур виконавчої влади з даного питання , громадських організацій, буде створена робоча група яка:
- визначить перелік озер м. Львова, які мають бути збережені в першу чергу;
- візьме на себе обов'язок очистити у 2008р. три озера;
- буде проводити моніторинг та регулярне інформування громади м. Львова.
Визначивши пріоритетні завдання, ми маємо намір провести паспортизацію озер м.Львова та штучних водойм , де силами ГО „Разом", будуть встановлені таблички з повною інформацією про даний об'єкт . Одним з основних завдань буде проведення дослідницької роботи з історії Львівських озер з метою перейняття досвіду по облаштуванню озер м.Львова та штучних водойм в різні історичні періоди . Залучивши студентів, громадські організації, а також громадян м. Львова, ГО „Разом" планує не тільки очистити озеро, але й провести проектування та створення рекреаційних зон навколо озер м.Львова, де долучення профільних структур виконавчої влади, з якими будуть в обов’язковому порядку проводитись також правові консультації,  відіграє в цьому проекті найважливішу роль в збереженні озер, штучних водойм та флори і фауни нашого міста в цілому. Безперечно, що одним з основних аспектів буде інформування громади про озера, як відпочинково - оздоровчий комплекс. Виходячи з цього, ми плануємо випустити карту озер м.Львова , а також брошуру, де в доступній формі можна буде ознайомитись з інформацією про відпочинкову інфраструктуру м. Львова, а також отримати історичну, правову та інші довідки щодо озер та штучних водойм, які знаходяться на теренах нашого міста . Культурно-розважальні акції на озерах м.Львова будуть сприяти також проведенню просвітницько - правової роботи серед учасників щодо збереження водойм не тільки нашого міста, а й України в цілому. В загальному ми плануємо провести широку рекламну компанію щодо збереження, розвитку та інших вищезазначених цілей та завдань, які нададуть можливість , в першу чергу підростаючому поколінню, усвідомити важливість не тільки збереження штучних водойм та озер, а й флори і фауни нашої країни, як невід’ємної частини Європи.