Вистава "Білий ангел з чорними крилами"

Проект, направлений на зупинку поширення СНІДу, особливо серед молоді. У м.Львові впроваджена театральна постановка – вистава "Білий ангел з чорними крилами" за п'єсою Діани Балико. Постановка здійснена режисером, заслуженою артисткою України Людмилою Колосович за сприяння ЛОГО "Разом".
Прем'єра вистави відбулася 14 липня 2007р. на сцені Драматичного театру Західного Оперативного Командування. Вистави, які відбулися у м.Львові засвідчили актуальність тематики та великий інтерес глядачів до цієї постановки.

Чорні крила білого ангела

Людмила Колосович - режисер - постановник вистави

Театр, який Львів майже втратив, живе. Більше того, 14 липня у ньому відбулась прем’єра вистави Діани Балико «Білий ангел з чорними крилами» у постановці заслуженої артистки України, а тепер вже і режисера, Людмили Колосович. Вистави, що своєю темою, художнім вирішенням проблем виходить далеко за межі міста. Вистави, що напрямлена у майбутнє, висвітлюючи тривоги нашої молоді, що заставляє задуматись над тим, як ми живемо.
Мова йде про Драматичний театр Західного Оперативного Командування у м.Львові. А постановка та прем’єрний показ вистави стали можливими завдяки сприянню та всебічній підтримці Громадської організації «Разом».


«Щастя – це не тоді, коли у тебе все є. Щастя – коли тобі чогось бракує…». Здавалося б, на перший погляд фраза розчарованої молодої дівчини не є нічим іншим, як відображенням так званого юнацького максималізму розчарованої дівчинки-підлітка… Проте вистава «Білий ангел з чорними крилами» змушує задуматись над нею, і над тим, чого ж має бракувати(!) людині для цього омріяного «повного щастя»…

Спочатку все скидалось на те, що виставу написав хтось з Міністерства охорони здоров’я чи розчарований медик, який втратив не одного пацієнта, хворого на СНІД.. Заносило відвертою, навіть сказати б, прямою антиСНІДовою пропагандою: нарізка з рекламних роликів про «Скажи ні сексу без презерватива», жахаючі статистки хворих на СНІД та ВІЛ і мозкова атака – відсоток дітлахів, що мають ці недуги… Відверто кажучи, такої реклами й на телебаченні вистачає, тому вона вже майже не зачіпає за живе. Однак сам сюжет…

Краще не знати, скільки тобі залишилось жити… Напевно має бракувати саме цього знання, адже лічити роки чи тижні, а то й дні до свого власного кінця страшно і нестерпно.

Але головна героїня у свої вісімнадцять років була змушена це робити.
Ніна Віл (навіть прізвище символічне) здала аналізи на ВІЛ після того, як почала помічати, що у неї без причини піднімається температура. Перший результат – позитивний. Можливо для когось у іншій життєвій ситуації позитивний результат якоїсь справи звучить весело і приносить радість, але не для Ніни і не в такому становищі…

У неї ВІЛ?! У це неможливо повірити! Без сумнівів, заразив той, хто безжально зґвалтував її у під’їзді. У голові рояться думки в очікуванні на результати повторних аналізів, і це не дає спокою.
Потрохи підкрадається відчай, не залишає нічого, окрім хіба давніх дитячих мрій - написати роман-бестселер. І отримати за нього визнання. А не гроші, гроші їй непотрібні. Далеко не їх бракує Ніні для щастя!

Другий – позитивний… Розуміння того, що жити залишилось якихось 15-17 років забирає усю впевненість, віру в себе і у те, що треба жити. Коханий, якому довірилась Ніна її не розуміє, медики й мови не ведуть про лікування, просто радять їсти вітаміни та побільше спокою… Сумнівів у тому, що третій результат буде позитивним вже немає. Що робити далі? Для чого жити і рахувати дні до смерті? Кому вже потрібен цей дурний роман?

Напевно за іронією долі день, коли Ніна мала дізнатися останній результат, співпадає з днем її ж народження. Доля готує для неї подарунок, диво, усі надії на яке уже померли. НЕГАТИВНИЙ – це єдине слово, яке хотіла б почути зараз Ніна. І не треба ніяких подарунків…

А якщо третій – позитивний? Ні, краще не чути цього,  взагалі – не жити! На щастя, молодша сестра Ніни не дає їй викинутися з вікна. Однак героїня не здається і знаходить інший спосіб: вона випиває снодійне, запиває його алкоголем і лягає на стіл, щоб поспати, а точніше, щоб заснути навічно…

…Одного дня Ніні приснився сон – білий ангел з чорними крилами. На жаль, ніхто не захотів чи не зміг пояснити їй це видіння. Їй снилось, що цей ангел – вона сама. Але чому у нього були чорні крила?..

Заснувши на столі, Ніна побачила свого ангела. Він сказав їй не здаватися і обіцяв, що завжди буде з нею. І стає зрозумілим, що чорні крила – це попередження…

В цю мить до квартири вбігає лікар і забирає Ніну з собою. «НЕГАТИВНИЙ!!! Ніно, ти житимеш!..»