Проекти Громадської організації "РАЗОМ"

Акція «Зупини вогонь! Збережи природу!»

Внаслідок спалювання листя щороку восени та весною у Регіональному ландшафтному парку «Знесіння знищується близько 500 дерев», – про це 9 листопада 2007 року, в рамках освітньо-виховної акції «Зупини вогонь! Збережи природу!» розповіла працівник парку, юрист Львівської обласної організації Партії зелених України Софія Маркович.
За її словами, люди помилково вважають, що таке спалювання корисне довкіллю. «Проте вогонь лише шкодить: він знищує верхній найродючіший шар ґрунту, тваринок і дерева. Крім того, чадний дим надзвичайно шкідливий для навколишнього середовища. Є також небезпека, що вогонь може перекинутися на будинки та інші споруди, які розміщені поряд», – наголосила пані Софія.
«Від вогню на Знесінні гине щороку 500 дерев. Це величезні втрати для парку. Адже середній кошторис за одне доросле дерево становить одну-дві тисячі гривень», – розповів співорганізатор акції, голова ГО «Разом» Тарас Галич. Він попрохав усіх львів’ян не спалювати листя осінню, а якщо побачать вогонь у будь-якому львівському парку телефонувати у пожежну частину (01) або за телефоном Інформаційно-освітнього центру парку «Знесіння»: 297-50-48
Також півсотні школярів СШ № 63 і відвідувачі Центральної дитячої бібліотеки Львова прослухали лекцію про їхні екологічні права та обов’язки, а потім провели толоку. У ролі лекторів виступили представники Регіонального ландшафтного парку «Знесіння», Львівської обласної організації Партії зелених, громадської організації «Разом».