Тарас Шіт

Заслужений діяч естрадного мистецтва України, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка

Народився 8 квітня 1968 року у м.Львові.
Освіта – вища (Київський національний університет культури і мистецтв).
З 1991 року провідний методист Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-просвітницької роботи.
З 1994 року заступник голови, а з 2006 року голова Львівського обласного відділення «Асоціації діячів естрадного мистецтва України».
2005 року засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України.
З 2011 року - секретар та головний балетмейстр-постановник Творчої спілки «Асоціації діячів естрадного мистецтва України» (м.Київ).

Віце президент Української Ради Танцю, дійсний член об’єднання вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член ліги танцю та спортивного танцю Грузії та асоціації танцю м.Тергумуриш в Румунії.
З 1996 року робить постановки танців у театрах м.Львова, викладає у Львівській державній музичній академії.
З 2008 року викладає хореографію у Вищій школі ім.Станіслава Сташіца в м.Кєльци, Республіка Польща.
З 2010 року - позаштатний радник голови Львівської обласної державної адміністрації.
З 2011 року - доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка.
З 2013 року - голова комісії з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради при ЛОДА.

Організатор та головний балетмейстер, член журі міжнародних, всеукраїнських та регіональних мистецьких фестивалів та свят.
В 2011 році нагороджений медаллю Республіки Польща "Лідер успіху".

ДЕСЯТЬ РОКІВ НАПОЛЕГЛИВОЇ ПРАЦІ, І ВИ - ЧЕМПІОН!

Мабуть, кожен з нас мріяв у дитинстві стати «зіркою». Для здійснення своєї мрії Марічка ГРИГОРІЙЧУК і Тарас ШІТ обрали важкий шлях - бальні танці. Нині вони - чемпіони України.

- Яке місце у вашому житті займають бальні танці?

- Марічка: Я - професійний художник, член Спілки з 1993 року, та все ж бальним танцям віддаю дуже багато сили й енергії.

- Тарас: Напевне - основне, оскільки весь вільний час займаюся танцями.

- Бальні танці - це хобі чи професія?

- Це наша професія. Ми є тренерами Української Ради Танцю. Тренуємо пари, котрі беруть участь у нових програмах щодо навчання дітей та молоді бального танцю. її задумали в УРТ (зокрема, ми безпосередньо є одними з її творців), яка створена на основі зразка з Великобританії. В таких країнах, як Великобританія, Німеччина, вже давно проводять тести з бального танцю, тому ми вирішили запровадити таке ж у себе, розробивши програму на основі світових досягнень. Ми є екзаменаторами Української ради танцю. Але перед тим, як ними стати, теж складали іспити (тільки викладачів) у великобританській танцювальній організації. Відповідно, ми представлятимемо Україну на чемпіонатах Європи і світу як пара, що підготувала танцювальне шоу з латиноамериканської програми.

З чого розпочалася ваша популярність?

- Тарас: Ми починали так само, як і учні нашої студії, - з танцювальної школи. Прагнули просто навчитися гарно рухатися, танцювати для себе. Я, зокрема, прийшов у танцювальну студію в 17 років. Як бачите, за 12 літ досяг певних успіхів.

- Марічка: Почалося усе з конкурсів, що проходили у Львові, потім - участь у міжміських, республіканських.

- Чи не торкнулася вас «зоряна хвороба»?

- Марічка:  Ні (сміється).

- Тарас: Ні, для неї навіть і підстав нема. Чемпіони України - це тільки краплина в морі. Потрібно наполегливо працювати, аби досягти певних значних успіхів, бо талановитих танцюристів чимало. Саме у праці - секрет успіху.

Розмовляла Ірина КИРИЧЕНКО.

(Газета "Молода Галичина" №58(7385)/27.05.1997р.)

Заслужений діяч естрадного мистецтва України, Тарас Шіт, ГО "Разом" Шіт
2011р. Тарас Шіт - Заслужений діяч естрадного мистецтва України

ЛІДЕР УСПІХУ

Жовтень 2011 року - Тарас Шіт нагороджений медаллю Республіки Польща "Лідер успіху" за видатні досягнення в розвитку Перемишльського краю і створення позитивного іміджу в Європейській спільноті.

На фото: Тарас Шіт і Марічка Грегорійчук на Чемпіонаті світу в Голандії