ГО "Разом" - співорганізатор проекту

За чистий Львів з європейськими дорогами

4 жовтня 2009 року в м. Львові відбувся великий міський велопробіг «За чистий Львів з європейськими дорогами».У велопробігу взяли участь понад 300 львів'ян, а також гості з Дрогобича та Жовкви. Їхали усі: від зовсім маленьких дітей до сивих ветеранів. Зокрема, наймолодшою - стала дівчинка 6 років. Вона змогла проїхати весь маршрут велопробігу, а це все ж таки було 7,6 км, за що на фініші її чекав красень кубок, спеціально підготовлений організаторами. Спеціальний приз як найстарший учасник отримав ветеран велоспорту, якому виповнилося 76 років. Була відзначена і найбільша вело сім’я, а саме сім’я Шведових, що налічувала у цей день чотирьох велосипедистів. Вже об 11 годині біля кінотеатру "Львів" у Стрийському парку зібралось близька ста велосипедистів. Оргкомітет почав реєстрацію, і кожен велосипедист отримав синю стрічку з символікою Євросоюзу та написом «Європейський Львів», а вже на старті – буклет велопробігу, у якому було внесено нумерацію для участі у виграшній лотереї.Рівно о 12.00 пролунав постріл стартового пістолета, і на чолі з визначними львів’янами колона рушила. Попереду їхали Олімпійський чемпіон  Олександр Петрів, дворазова чемпіонка Світу  Тамара Полякова, чемпіон Світу серед юніорів Петро Жуковський, чемпіон Світу  Володимир Кривоніс та інші видатні спортсмени, а також депутат ЛОР, голова федерації велоспорту Львівщини Юрій Моравецький, директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олексій Побурко.Фінішували у самому центрі Львова, на проспекті Свободи біля пам’ятника Т.Г.Шевченку. А потім відзначали ветеранів та розігрували призи за допомогою лотереї. Тридцять учасників пробігу отримали найрізноманітніші подарунки, а один – головний приз велосипед.Всі учасники цього великого міського велопробігу отримали пам’ятні грамоти від організаторів, хороший настрій та впевненість, що Львів має стати справді європейським містом, щоб у нас було чисто, красиво, зручно, щоб було багато зелені та квітів, і якнайменше чадних газів.Разом ми зробимо наше місто кращим!

Захід організовувався Львівською обласною федерацією велосипедного спорту, ГО «Європейський Львів», ГО «РАЗОМ», Управлінням транспорту та зв'язку, Департаментом гуманітарної політики ЛМР.

Прес-конференція організаторів великого львівського велопробігу «За чистий Львів з європейськими дорогами»

П’ятниця, 2 жовтня 2009р, 12.00
ЛМР, мала сесійна зала, пл. Ринок, 1
Прес-конференція організаторів великого львівського велопробігу «За чистий Львів з європейськими дорогами», що відбудеться у м.Львові 04.10.09р. Учасники:
-Юрій Моравецький, голова федерації велоспорту Львівської області;
-Олексій Побурко,директор департаменту гуманітарної політики ЛМР;
-Володимир Маліновський, голова ГО «Разом»;
-Володимир Набойщиков, керівник велопробігу;
-Тамара Полякова та Петро Жуковський – чемпіони світу з велосипедного спорту.

"У Львові почали встановлювати паркінги для велосипедистів, проте досі немає жодної велосипедної доріжки. Перша з них мала з’явитися на вулиці Стуса, однак досі залишилась паперовим проектом", - під час прес-конференції з нагоди велопробігу «За чистий Львів з європейськими дорогами» заявив голова ГО «Разом» Володимир Маліновський.

Як розповів керівник велопробігу Володимир Набойщиков, щоб добиватись гідних результатів наші спортсмени виїжджають тренуватись на Стрийську та Київську трасу. «Це небезпечно, адже ці дороги не пристосовані для велосипедистів», – сказав він.

За словами дворазової чемпіонки Світу Тамари Полякової їй соромно відповідати на запитання колег з інших країн що у нас, «велосипедисти тренуються де попало. Для звичайного люду у Польщі, Голландії, Норвегії, Франції та низки європейських країн це транспорт №1. Сподіваюся, що Львів стане першим Українським містом де можна буде вільно пересуватися велосипедом», – сказала вона.

Натомість екс-чемпіон Світу серед юніорів Петро Жуковський повідомив, що у велосипедній школі його рідної Жовкни, де нещодавно зробили ремонт, хочуть відібрати приміщення. «Це трагедія. Куди подітись молодому поколінню? Деградувати, вживати спиртне та наркотики» – наголосив він.

Фотоальбом велопробігу 2009 року